MersinDiyaliz                                                                           
  • tlf
  • fc
  • yt
  • ins

ÖZEL MERSİN DİYALİZ MERKEZİ

Mersindiyaliz


Diyaliz merkezimiz 30.01.2002 tarihinde 40 adet Hemodiyaliz makine ve hasta yatağı ile hemodiyaliz hastalarına hizmet verebilecek kapasite ile Mersin ili Toroslar ilçesinde, tecrübeli ve deneyimli hemodiyaliz hekimleri,diyaliz hemşireleri ve diğer sağlık çalışanlarımız ile faaliyete geçmiştir. Kurulduğu günden bu yana bilimsel ve teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek hastalarımızın daha kaliteli bir yaşam sürmelerini amaçlayan merkezimiz, aynı zamanda sağlıkları ile beraber yaşama sevinçlerini de kaybeden diyaliz hastalarımızı yeniden hayata bağlamayı ilke edinmiştir. Bu anlamda nasıl en iyi olunur çabasını veren kurumumuz örnek bir hizmet üretmenin gururunu taşımaktadır.

Diyaliz Merkezimizde üç ayrı tedavi seansı mevcut olup sero negatif ve sero pozitif hastalarımız ayrı ayrı seanslarda tedavi görmektedirler. Elektrik kesintilerinde devreye giren 165 KW lık jeneratörümüz ve merkezimizdeki tüm elektrik - elektronik sistemleri koruyan 100 KWA’lık UPS (Güç kaynağı) ile hizmetimiz hiç aksamadan devam etmektedir.

Diyaliz Merkezimizde tedavi gören hastalarımız klimalı modern servislerimizle güvenli bir şekilde evlerinden alınıp diyaliz merkezimize getirilirler. Hastalarımız, hemodiyaliz tedavileri süresince, sadece kendilerine ait olan uydu sistemine bağlı televizyon ve tedavileri esnasınsa istedikleri zaman kullanabilecekleri, sınırsız internet hizmetimiz sayesinde, istedikleri filmleri izleyip, istedikleri müzikleri dinleyebilecekleri,merak ettikleri konularda araştırma yapabilecekleri laptopları yetkili teknisyenlerimiz tarafından temin etmek suretiyle sıkılmadan vakit geçirebilmektedirler.Ayrıca isteyen hastalarımıza kütüphanemizde mevcut olan gazete, dergi ve kitaplardan okumak istedikleri sağlanarak keyifli bir hemodiyaliz süreci geçirmelerine yardımcı olmaktayız.Hemodiyaliz tedavisi devam eden hastalarımız kendilerine sunulan zengin yemek ikramlarımızdan tercihlerde bulunarak faydalanabilmektedirler.

Hemodiyaliz tedavisi tamamlanan hastalarımız tekrar klimalı modern servislerimizle güvenli bir şekilde evlerine bırakılmaktadırlar. Ayrıca; Diyaliz Merkezimizde tedavi görmekte olan hastalarımız, hem diyalize bağlı rahatsızlık ve şikayetlerinden hem de diyaliz dışındaki göz,ortopedi,beyin cerrahi gibi diğer tüm branşları ilgilendiren rahatsızlık ve şikayetlerinde istedikleri özel hastaneleri,üniversite hastanesi veya kamu hastanelerini tercih etmek suretiyle Diyaliz Merkezimizin görevlendirdiği refakatçi personelimiz eşliğinde ve yine Diyaliz Merkezimizin sağlayacağı servis araçlarımızla tedavilerini yaptırmaya,muayene olmaya ve sağlık kontrollerini yaptırmaya gidebilmektedirler.

Resmi Kurum, SGK ve tüm Yurtdışı Mensuplarına anlaşmalı olarak hizmet veren Diyaliz Merkezimizde, tedavi gören hastalarımızdan hiçbir ücret alınmamaktadır.